Home אינטרנט מדריך: איך יוצרים תבנית וורדפרס מאפס, חלק רביעי

מדריך: איך יוצרים תבנית וורדפרס מאפס, חלק רביעי

בפוסט הקודם סיימנו להגדיר האינדקס, שזה אחלה. לא רק בגלל שפתאום יש לנו אינדקס, אלא שהבסיס של האינדקס ישמש אותנו בהרבה עמודים אחרים. כמו למשל ב-single.php שיציג הפוסט עצמו.

כמובן, יהיו מספר שינויים כי עדיין, זה לא האינדקס. ההבדל הראשון הוא שבסינגל אנחנו מציגים פוסט אחד וצריכים לקרוא לו איכשהו, ההבדל השני הוא אזור התגובות (מה קרה? תהיו סוציאלים קצת!). דבר ראשון, נקרא לפוסט שלנו, ממש מתחת לדיב של התוכן:

להבדיל משאר הקודים שדחפנו פנימה, כאן לא צריכים ליצור לולאה כי וורדפרס חכמה מספיק להבין איזה פוסט אנחנו צריכים תודות לפרמלינק שהכנסנו מקודם. מאחר וזה פוסט בודד נצטרך להכניס התגובות איפשהו. מאחר וניצור הפרדה בין התגובות לטרקבקים בעתיד באמצעות הקובץ comments.php כל מה שאנחנו צריכים כרגע זה רק לקרוא לקובץ בצורה שוורדפרס תבין:

את הקוד הזה נכניס ממש לפני הסגירה של דיב התוכן (#content) קצת מתחת לניווט.

ניווט בין פוסטים

ואם כבר בניווט עסקינן, בואו נוסיף מעבר לפוסט הבא ומעבר לפוסט הקודם. להבדיל מהקודים של האינדקס, כאן השמות תואמים לפעולה. כלומר – previous_post_link() יחזיר אותנו לפוסט הקודם ו-next_post_link() יעביר אותנו לפוסט הבא (מקורי, אני יודע). ועכשיו נציב אותם כמו שצריך:

 

כותרות רבותיי, כותרות

אם אתם זוכרים, אז כשהגדרנו ההאדר שלנו הכנסנו קוד כללי לכותרות. עכשיו הגיע הזמן לנצל זה כראוי ולהכניס הכותרות תחת תגית של h1. (רואים? אני אפילו עוזר לכם לתמוך בSEO!). שימו לב שהשורה הרבה יותר פשוטה כי לא הכנסנו קישור לפוסט עצמו. למה? כי אנחנו כבר בפוסט!

הגדרות שימוש (או: utility links)

החלק הזה יהיה קצת מסובך. בחלק הזה נגדיר ונכניס כל מיני אפשרויות קיימות והגדרות שימוש. למה הכוונה? מלבד התגיות והקטגוריות שיוצגו, גם נצטרך לאפשר תגובות וטרקבקים. אבל זה לא נגמר בזה, וורדפרס מאפשרת הגדרת תגובות וטרקבקים לכל פוסט בצורה נפרדת אם רוצים ואנחנו, בתבנית שלנו, צריכים לתת לאפשרות הזו מקום. כלומר, קיימת אפשרות להשאיר התגובות פתוחות והטרקבקים סגורים, הטרקבקים פתוחים והתגובות סגורות, שניהם פתוחים ואת שניהם סגורים. מה שאומר שנצטרך הרבה "אם" בקוד שלנו. רוב הקוד מסביר עצמו (וגם הוספתי תגיות), אבל אם יש לכם שאלות אתם מוזמנים לשאול בתגובות למטה, הן פתוחות תודות לקוד הבא!:

תוכן הפוסט

הדבר האמיתי, ממש כמו ערוץ הילדים בתקופתו היפה. (טוב, לא). להבדיל מהאינדקס, כאן התוכן הרבה יותר פשוט ומסתכם בשורת קוד אחת:

שגיאת 404

כמו בכל אתר שמכבד עצמו, גם אנחנו צריכים לאפשר עמוד שגיאה 404 במידה והתוכן כבר נמחק או קישרו למקום לא נכון. אפשר לעשות עמודי 404 מגניבים, כמו שיש בפוסט הזה (כן, קצת קד"מ לא הרג אף אחד!). אבל, עדיין נצטרך להגדיר העמוד כמו שצריך. בשביל זה ניצור הקובץ 404.php מה שאני אוהב לעשות בעמודי שגיאה (אל תנסו זה כאן, באמת) זה להתנצל (למרות שכולנו יודעים שהמשתמשים תמיד טועים), ולזרוק פנימה טופס חיפוש. לפעמים גם להציג הפוסטים הפופולארים כי הסיכוי שמחפשים אותם גדול, יחסית (או שהם מעניינים). מה שנעשה עכשיו זה לפתוח הקובץ שיצרנו, נעתיק לתוכו הקוד הראשי שהשתמשנו באינדקס ובסינגל, נמחק הדיבים של הניווט ונכניס הקוד הבא לתוכן:

עכשיו אתם יכולים להתל באנשים ולהפנות אותם לעמודים לא קיימים! עד הפעם הבאה, שלום!

Leave a Reply

Your email address will not be published.