5 טיפים חשובים כשבונים עמוד נחיתה

שיווק אונליין לרוב מתמקד בצורת שיווק אגרסיבית, הארדקור הנחשבת למיושנת אך מספקת – הרצת קמפיינים באמצעות באנרים ועמודי נחיתה באמצעות ערוצי פרסום בסיסיים: מנועי חיפוש, תוכניות שותפים וקניית מדיה. אם בשנים האחרונות התחילו אנשי שיווק להבין שהערך הגדול יותר של קמפיינים כאלה הוא העלאת ערך המותג, עדיין קיימים לא מעט אנשי שיווק המשתמשים (בהצלחה) בערוצים אלו להוספת רווחים ויצירת מאגר לידים גדול ככל האפשר. אם העלאת נראות המותג מסתכם כמעט לחלוטין בתצוגת באנרים ופימפום אינסופי של של מסרים אחידים לצד שפה ויזואלית אחידה, איסוף לידים ורווחים מתבסס בעיקרו על עמוד הנחיתה אליו מגיע הגולש. בפוסט הזה אציג חמישה טיפים בהם אני משתמש על מנת לנסות ולהעלות אחוז ההמרה מהרגע בו מגיע הגולש לעמוד הנחיתה לשלב בו הוא מכניס הפרטים שלו ובסופו של דבר גם כרטיס האשראי.

קריאה לפעולה

נתחיל על הבסיסי ביותר – הכפתור הראשי שמניע הגולש לפעולה (CTA – Click to Action). הכפתור הזה אמור להיות הכפתור היחיד בעמוד הנחיתה, יתרה מכך – הוא אמור להיות הלינק היחיד. כל הקלקה פוטנציאלית מגדילה הסיכוי שהגולש יברח לנו באמצע. זה נשמע פשוט וברור לחלוטין, אבל הרבה מאוד אנשי שיווק שוכחים הנקודה הזו ומנסים לצמצם תכנים ומידע חשוב באמצעות הפתרון הפשוט של "טוב, אז בואו נתקע קישור לאתר, גם ככה הם נשארים אצלנו". אז לא, הם לא נשארים. הסיכוי שהם פשוט ינטשו האתר ואתכם גדל בכ-30%.

כשבונים הכפתור חשוב להבהיר לגולש מה יתבצע ברגע שהוא לוחץ על הכפתור – בין אם זה פתיחת חשבון או רק העברת פרטים על מנת שיצרו עימו קשר טלפוני בעתיד. לא משנה מה ההצעה ללקוח – היא צריכה להיות ברורה מאוד. חברת "אלבר" עושה זה בצורה טובה ומשכנעת מאוד, ברור ללקוח שאם הוא ילחץ על הכפתור הוא יקבל "הצעה משתלמת", ומי לא רוצה הצעה משתלמת?

יצירת אמון

בתקופה הנוכחית, בה הגולש מותקף מכל עבר בפרסומות והצעות, מבצעים מיוחדים ונסיכים ניגריים, צריכים להשתמש בכל האמצעים שייצרו אמון בעיני הגולש. אפשר להשתמש בלוגואים של חברות איתן עובדים, אם זו המפרסם מוכר שירותים או מוצרים אונליין ויש צורך באמצעי תשלום כדאי להשתמש בסמלים של חברות האשראי איתן עובדים, לדוגמא. אפשרות נוספת היא הצגת "עדויות" של לקוחות קודמים. כמובן, ככל שהעדות תיראה אוטנטית יותר, כך יגדל האמון.

יצירת אמון, בתקופה הזו של רשתות חברתיות, יכולה להתגבר בצורה משמעותית אם הגולש מכיר גולשים נוספים אשר משוייכים למוצר. הצגת מספר הלייקים בפייסבוק שיש על החברה או המוצר תעלה האמון שנותן הגולש בעשרות מונים, בהתחשב בעובדה שלחברה יש מספר חברים גבוה בקבוצה.

הסרת מסיחי דעת

לעמוד נחיתה מסחרי יש מטרה אחת – ליצור לידים שיביאו רווחים. כפי שציינתי מקודם – כפתור הנעה לפעולה אחת וברור. כל דבר אחר, העלול למשוך תשומת הלב (או – להסיח הדעת) צריך להעלם מהעמוד. בין אם זה התפריט של האתר, קישורים חיצוניים, מידע לא רלוונטי או מדיות אחרות אשר לא קשורות לנושא. לתפריט באתר יש מטרה אחת והיא לאפשר ניווט באתר, לכן, אם מאפשרים לגולש לצאת מעמוד הנחיתה (גם כדי לאפשר לו "לאסוף מידע"), מגבירים הסיכוי לאבד אותו בדרך. יתרה מזה, אם אתם עובדים עם מפרסמים המשתמשים בשיטות מעקב (tracking) מבוססות עוגיותקישורים, זה יכול לעשות צרות. וכן, במקרה כזה, הגולש גם יכול לגלות פרטים שלא הייתם מעוניינים לציין ברגע החתימה.

רלוונטיות

אז כבר הזכרתי שאנחנו חיים בתקופה בה אנחנו מותקפים מכל עבר, והקרב על תשומת הלב של הגולש הפכה להיות משימה לא קלה בכלל. יש למפרסם משהו כמו 3 שניות לגרום לעניין אצל הגולש. פחות או יותר הזמן שיקח לו להבין שהוא לחץ בטעות על פרסומת או שיקח לו לזהות כפתור הסגירה של הפופ-אנדר המעצבן. חשוב להיות רלוונטיים כמה שיותר ובהתאמה לסוג הקמפיין שהביא הגולש לעמוד. לדוגמא, אם אתם מריצים קמפיין PPC כדאי להדגיש בעמוד הנחיתה מילות המפתח ולהשתמש בשפה גרפית זהה לזו שמופיעה במודעה, או כאלה שהופיעו בחיפוש של הגולש.

התאמה לגולש

אנחנו לא תמיד יודעים מי הגולשים שלנו, אבל אנחנו יכולים לנסות למקד הפרסום בקבוצות שונות ולהתאים לכל קבוצה מסר מושך, על פי הפרמטרים שלה. כשממקדים המסר (ולעיתים גם השפה הויזואלית) הסיכוי למשוך תשומת הלב של הגולש יגדל. נסו לאפיין קבוצה מסויימת בה אתם מעוניינים להתמקד ולבנות הקמפיין כולו סביב המאפיינים שלה, החל מסוג הקמפיין, דרך המסר ועד לעיצוב הסופי. חשוב לזכור שכשמריצים קמפיין במספר מדינות ובמספר שפות במקביל, חשוב לוודא שמסר שעובד בתרבות אחת יכול להיות משהו אחר לגמרי בתרבות אחרת.

Leave a Reply

Your email address will not be published.